הכול על בעלי מקצוע – wpigulce.net

04 Oct

איך לבחור אדריכל – חלק 2

Posted in Uncategorized on 04.10.13

מחסן עצים

נושא שאין להתפשר עליו, במיוחד כשמדובר בפרויקט העשוי להיות לטווח ארוך, הוא הכימיה ביניכם. במידה ויש בכם ספקות לגבי התאמתו של האדריכל לביצוע המשימה, המשיכו בחיפוש. חשוב שתרגישו שאתם נותנים באיש המקצוע אמון מלא ומרגישים נוח לשתף ולהתלבט איתו לגבי הנושא המקצועי וקחו בחשבון שהדרך רצופה בהתלבטויות ובצורך בקבלת  החלטות גורליות ומתן מענה בזמן אמת.

הגדרת צרכים

על מנת שעבודתו של האדריכל תהיה לשביעות רצונכם, ותתבסס על הצרכים האישיים שלכם, חשוב להגדיר באופן בהיר מה בדיוק ברצונכם להשיג באמצעות הפרויקט, מה הוא בגדר חובה ומה בעדיפות בחשיבות נמוכה יותר. אדריכל מקצועי בתחומו יוכל לדלות מכם את מלוא המידע הנדרש במטרה לתרגם את צרכיכם ורצונותיכם לתרשימים סכמטיים ואחר כך גם לתוכניות אדריכלות מפורטות ומדויקות. לצורך כך, חשוב שתהיה ביניכם אינטראקציה טובה והסנה הדדית וזאת תוכלו לבחון כבר בסקיצות הראשונות, פרי עבודתו.

עלויות

קחו בחשבון שלא קיים תעריף אחיד לאדריכלים והמחיר שתקבלו הוא פונקציה של תדמיתו וניסיונו של האדריכל כמו שירה בציבור, או עד כמה בעצם הוא מוכר ומנוסה בתחום. באופן כללי, מקובל לתמחר את הפרויקט בסכום גלובלי שנקבע מראש וישולם בתחנות זמן תוך כדי התקדמותו של הפרויקט.

בהצלחה!

No Comments »